wtorek, 7 kwietnia 2015

18. RanyZayn otrzymał ostatnie instrukcje i wskazówki, dotyczące postępowania z Jack i w końcu udało im się wejść do samochodu, gdzie za kierownicą czekał zwarty i gotowy Niall. Zdecydowali umieścić dziewczynę na tyłach pojazdu, żeby miała do dyspozycji całą wolną przestrzeń, natomiast brunet ulokował się na siedzeniu pasażera. Matka Josha stała w drzwiach do mieszkania, a on sam podszedł do samochodu i zastukał w szybkę, po czym uniósł kciuki do góry i uśmiechnął się pokrzepiająco.
- Będzie dobrze! – dotarł do nich jego stłumiony głos. Zayn pokiwał głową i też się uśmiechnął.
„Musi być dobrze” pomyślał.
Niall zasalutował prawą ręką, a następnie zapalił silnik samochodu.
- Jedziemy? – zapytał, jakby Zayn miałby nagle zmienić zdanie.
- Jedziemy – potwierdził przyjaciel i pomachał do dwójki na zewnątrz. Niall położył ręce na kierownicy i wcisnął pedał gazu. Zayn spojrzał w boczne lusterko, żeby sprawdzić jak trzyma się Jack. Dziewczyna ściskała pas, którym została przypięta i spoglądała nerwowo dookoła. W końcu skupiła wzrok na szybie, z której mogła oglądać mijane ulice.
- Cholera – odezwał się Zayn.
Niall spojrzał na niego zaniepokojony i uniósł brwi.
- Co jest?
- Poczułem ciężar odpowiedzialności, stary – odpowiedział mu brunet.
- Ach.
- Niall, mam jedną prośbę – blondyn znowu zerknął na towarzysza, a tamten cały się spiął.  – Nie odwracaj swojej idiotycznej głowy od drogi, kiedy prowadzisz! Masz patrzeć tam i tylko tam. Nie musisz mnie widzieć, kiedy rozmawiamy.
- Czy ja się odwracam? – zaśmiał się Irlandczyk i poklepał go uspokajająco po kolanie.
- Jesteś niepoważny – warknął Zayn.
- Nieprawda! – zawołał Niall i nałożył na nos okulary przeciwsłoneczne. – Potrafię być rozsądny, kiedy trzeba. No nie, Jack? – spojrzał na nią we wstecznym lusterku i wyszczerzył się w uśmiechu.
- Patrz na tę pieprzoną drogę! – krzyknął Zayn.
- Nic innego nie robię – zapewnił go tamten.
Jechali dopiero od czterech minut, a Zayn zdążył już co najmniej trzy razy pożałować, że zaangażował w to Nialla. Pozostawało mu mieć nadzieję, że los będzie im sprzyjał i uda im się dojechać w jednym kawałku na wyznaczone miejsce. 

Niall był osobą bardzo wesołą. To typ lekkoducha, który przeciętnie na jeden problem ma tysiąc powodów do uśmiechu. Jako że był duszą towarzystwa, zazwyczaj ludzie uwielbiali z nim przebywać, chyba, że akurat było się Zaynem, który nie marzył o niczym innych, jak o zaklejeniu taśmą ust przyjaciela. Zwłaszcza, że od dwudziestu dwóch minut Jack spała. I wolałby, żeby ten stan rzeczy się nie zmienił tylko dlatego, że Niall potrafił się naprawdę głośno śmiać. Naprawdę  g ł o ś n o. Z drugiej jednak strony, Zayn nie chciał być nieuprzejmy, zważywszy, że to właśnie ten zabawny Irlandczyk, rzucił wszystko i jechał z nim teraz do Goodwood, teoretycznie będąc w części odpowiedzialny za poczynania dziewczyny chorej psychicznie, której w zasadzie w ogóle nie znał. Pokręcone. Brunet w nagłym przebłysku olśnienia odkrył, że jest parszywym człowiekiem, który nie potrafi okazać wdzięczności. Jednak zaraz to uczucie minęło, kiedy usłyszał dławiącego się śmiechem przyjaciela. Kilka sekund później sytuacja okazała się jeszcze gorsza, bo Zayn zorientował się, że przez ten cały czas Niall nawet nie mówił do niego. Rozmawiał z kimś przez telefon, który trzymał przy uchu po swojej prawej stronie tak, że brunet nie zauważył tego wcześniej, ponieważ sam nie patrzył na towarzysza, a raczej przed siebie lub w boczne lusterko, skąd miał dobry widok na śpiącą Jack. Potarł nerwowo czoło na nowo poirytowany tym wszystkim.
- Niall? – odezwał się w końcu.
- Hm… czekaj chwilę – blondyn rzucił do telefonu. – Tak?
- Wiesz o ile zwiększa się prawdopodobieństwo wypadku, kiedy rozmawia się przez telefon?
- Oddzwonię później – rzucił do kogoś na drugiej linii i rozłączył się. – Zadowolony? – mruknął do Zayna. Ten skinął głową i odwrócił się w stronę Jack, której głowa podskakiwała w miarę, jak koła samochodu zmagały się z wyboistą drogą.
- Nawet mój własny ojciec jest bardziej wyluzowany od ciebie – narzekał blondyn.
- To świetnie.
- Żebyś wiedział – odparł Niall. – Człowieku, ty już nie jesteś normalny. No weź, nawet nie da się z tobą pożartować. To źle, tamto nie dobrze. Musisz odpuścić raz na jakiś czas. Myślę, że Jack nie potrzebuje, aż tyle opieki. Zwłaszcza, że to nie ty jesteś jej rodziną.
- Co ty tam wiesz – przerwał mu Zayn.
Niall rzucił mu jednosekundowe spojrzenie lub po prostu lekko przekrzywił głowę, bo przez ciemne okulary, nie można było dostrzec jego błękitnych oczu i stwierdzić, gdzie konkretnie patrzy chłopak. Blondyn prychnął i pogłośnił radio, które wcześniej szumiało sobie, nie zwracając niczyjej uwagi.
Pięć minut spędzili we względnej ciszy, kiedy nagle minęli tablicę z nazwą pewnej miejscowości, a Zayna nawiedziła straszliwa myśl.
- Niall?
- No co znowu? – jęknął tamten.
- Jesteś pewny, że dobrze jedziemy? – powiedział brunet i zaczął szukać mapy po schowkach.
- A nie? – przeraził się blondyn.
- A czy celowo minęliśmy Tonbridge, które z tego, co kojarzę, nie znajduje się na naszej trasie? – Zayn w końcu znalazł mapę i zaczął szukać miejsca, w którym się obecnie znajdowali.
Niall zlustrował wzrokiem okolice w poszukiwaniu miejsca, gdzie mógłby zjechać i się zatrzymać. W końcu takie znalazł, skręcił tam i zgasił silnik.
- Dawaj to – warknął Niall, wyrywając chłopakowi papier z rąk. Podrapał się po głowie, drugą ręką wygładzając mapę. Przeglądał ją przez chwilę, po czym zaklął.
- No to mamy opóźnienie? – odezwał się Malik.
- Trochę mamy.
Obydwaj równocześnie spojrzeli na śpiącą dziewczynę z tyłu samochodu.
- Jest bardzo źle? – dopytywał się Zayn.
- Nie, ale muszę zmienić trasę. Damy radę.
I wtedy Jack się obudziła.

Śniło jej się, że była wolna. Zupełnie lekka bez tych wszystkich ograniczeń. Jakby dotąd trzymała w sercu worek pełen kamieni, a ktoś w końcu go usunął. Mogła latać, śpiewać, śmiać się na głos, płakać, marzyć, tańczyć, reagować na prawdziwy świat.
Śnili jej się oni, rodzice. Byli ubrani tak, jak zazwyczaj. Mieli uśmiechy na twarzach. Wszystko było w porządku. Podeszła do nich, chciała coś powiedzieć. Patrzyli w stronę, z której szła, ale jej nie widzieli. Machała do nich rękami, jednak nie reagowali w żaden sposób. Tata położył rękę na ramieniu mamy i odwrócili się do niej plecami. Wtedy Jack zatrzymała się i krzyknęła z przerażenia. Rodzice byli przeżarci przez kwas. Z ich pleców lała się jeszcze krew, koszule z przodu nietknięte, z tyłu były tylko strzępkami. W niektórych miejscach na ich nogach można było dostrzec kości. Zaczęła krzyczeć, a gdy już gardło nie pozwalało na nic innego, płakała, aż poczuła jak drży na całym ciele. To kłamstwo - pomyślała. - To nie jest ich śmierć.
Śnił jej się Zayn. Przyszedł do niej, kiedy rodzice odeszli. Siedziała ze zwieszoną głową. Wyciągnął rękę, aby pomóc jej wstać, jednak ona to zignorowała. Wtedy usiadł obok niej i położył rękę na ramieniu Jack, dokładnie w ten sam sposób, w jaki zrobił to wcześniej tata dziewczyny. Chłopak uśmiechnął się. Nagle ogarnęło ją dziwne, straszliwe przeczucie. Przekrzywiła głowę, starając się spojrzeć na plecy Zayna. Natychmiast zerwała się na równe nogi i zakryła usta dłonią. Chłopak miał już kilka dziur w ubraniu i głębiej w ciele, które z każdą sekundą stawały się większe i większe. Dotknęła swojego tułowia i zrobiło jej się niedobrze, czując krew, wylewającą się z małego otworu, który nie dawno musiał wytworzyć się na jej plecach. Zaczęła biec, jak najdalej od chłopaka i od samej siebie. Jak uciec od samej siebie? Nie da się uciec od samej siebie.
- Zaczekaj! Dokąd biegniesz? – usłyszała za sobą głos bruneta, który zaczął ją gonić. Przyspieszyła, jednak wydało jej się to daremne. On był o wiele szybszy. Złapał ją za łokieć i przytrzymał. Starała się  mu wyrwać. Jednak on był o wiele silniejszy. Wszystko w nim było lepsze od niej. Dlaczego więc też miał te rany?
- Nie wiesz, że każdy to ma? – wskazał za siebie. Mówił, nie odrywając od niej spojrzenia. Chciał ją prześwietlić. – Nikt nie lubi patrzeć na swoje błędy, ale każdy je ma. Staramy się je ukryć w miejscach, na które rzadko patrzymy. Jednak, jeśli ktoś pójdzie za tobą, prędzej, czy później je zauważy. I wtedy odkryje, że nie tylko on je popełniał. Ludzie mają do tego prawo. Sęk w tym, żeby przezwyciężysz obrzydzenie, które nami targa, kiedy dostrzegamy wady u innych ludzi. Brzydzisz się mnie, Jack?
- Tak – dziewczyna wyznała cicho i odwróciła wzrok.
- Rozumiem – spuścił głowę i odwrócił się, żeby odejść. Jack nie patrzyła, bo jego błędy nadal krwawiły.
- A ty się mnie brzydzisz? – zapytała i dostrzegła, że na jej nogach z przodu, pojawiają się czerwone plamy. Wyglądała przerażająco. Musiała wzbudzać odrazę.
- Nie mógłbym.
Obudziła się.

Dziewczyna otworzyła szeroko oczy i zaczęła szybko oddychać. Poczuła pasy bezpieczeństwa, które blokowały jej ruchu. Chwyciła je mocno i zaczęła naciągać. Wyglądała na kompletnie zdezorientowaną i przerażoną. Niall i Zayn spojrzeli na siebie. W ich oczach odbił się lęk. Nie wiedzieli jak zareagować. Pierwszy z samochodu wyskoczył brunet. Otworzył drzwi od strony Jack, wsunął się do połowy i odpiął pasy, które ją trzymały. Dziewczyna zaczęła wymachiwać rękami, jakby się topiła. W końcu uchwyciła się mocno koszulki Zayna i nie chciała puścić. Niall otworzył drzwi z drugiej strony i stali tak między nią, nie wiedząc, co dalej.
- Cholera – jęknął Zayn.
- No – przyznał blondyn. – Co robimy?
- Wyprowadzamy ją na świeże powietrze. Okej?
- Okej.
- Okej.
Łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić. Jack nie chciała puścić Zayna, przez co temu trudno było wykonać jakikolwiek ruch, nie ciągnąc przy tym dziewczyny. W końcu objął ją w pasie i wyniósł na zewnątrz samochodu. Postawił dziewczynę na ziemi i przytrzymywał przez chwilę w obawie, że gdy tylko ją puści, upadnie. Niall stał obok, gotowy w każdej chwili pomóc przyjacielowi. Mimo że dzień był w miarę słoneczny, Jack cała się trzęsła.
- Zimno jej? – zapytał Irlandczyk.
- A skąd ja mam to wiedzieć? Weź jej walizkę i poszukaj jakiegoś swetra lub kurtki – odpowiedział Zayn.
Niall zastosował się do polecenia i otworzył bagażnik w poszukiwaniu odpowiedniego ubrania. Tymczasem drugi z chłopaków zastanawiał się, co ma począć z wyprowadzoną z równowagi Jack.
- Spokojnie, spokojnie – odezwał się łagodnym głosem i położył rękę na jej głowie. Brunetka uniosła podbródek i spojrzała na jego twarz. – No już, przecież nic się nie stało.
Zacisnęła mocniej palce na jego przedramieniu. I może to był tylko wymysł wyobraźni chłopaka, ale wydawało mu się, że Jack skinęła głową, jakby zgadzając się z jego słowami.
Przyciągnął ją bliżej siebie, jedną ręką nadal podtrzymując jej głowę.
- Poradzimy sobie – powiedział i nie wiedział, które z nich bardziej potrzebowało tego zapewnienia.
Nagle poczuł jak ręce dziewczyny dotykają jego pleców. Znieruchomiał, zdziwiony jej reakcją. Nie wyglądało to na odwzajemnienie uścisku. Zdawało się raczej, jakby czegoś szukała. Po chwili przestała, chyba nie znalazła. Zaczęła się wiercić, więc odsunął się od niej. Rozejrzała się dookoła i zatrzymała swój wzrok na blondynie, który nadal przeglądał zawartość walizek. Podeszła w jego stronę i stanęła kilka centymetrów przed nim. Nie patrzyła ani na to, co robi, ani na jego twarz. Wpatrywała się jedynie w jego plecy. Niall odwrócił się zdezorientowany. Jego mina wyrażała autentyczne zdumienie i skonsternowanie.
- Zayn, powinienem coś zrobić? – zapytał niepewnie.
- Gdybym to ja wiedział. – Brunet podrapał się po głowie, zastanawiając się, o co też może chodzić Jack. Jednak dziewczyna zrobiła krok w tył i znowu spojrzała na Zayna.
Na jej twarzy pojawił się delikatny uśmiech.
Widocznie była zadowolona z tego, co zobaczyła.

***
- Powiedz mi, jak to jest? – odezwał się Niall. Teoretycznie zostało im jeszcze pół godziny drogi do celu. Przez poprzednią godzinę praktycznie żadne z nich się nie odzywało. W przypadku Jack, to było oczywiste. Jednak jeśli chodzi o Nialla, Zayn był zaskoczony. Widocznie dziwne zachowanie dziewczyny zmieszało go do tego stopnia, że dopiero teraz wrócił do pełnej świadomości.
- Jak to jest, co?
- Jak to jest kochać kogoś takiego jak Jack? – Policzki Nialla natychmiast stały się czerwone. Uparcie patrzył przed siebie, żałując, że zadał tak głupie, osobiste pytanie.
Zayn zerknął na niego, a potem na Jack, która obserwowała co chwila zmieniający się krajobraz.
W końcu wzruszył ramionami i po prostu się uśmiechnął.
- To najbardziej pokręcona rzecz w moim życiu. 
  
*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_

Dziekuję wszystkim, którzy cierpliwie czekali na ten rozdział. Mam nadzieję, że było warto :)

A.
39 komentarzy:

 1. Rozdział świetny- co jest oczywiste zresztą. Oddaj mi trochę swojego talentu.
  I mam taką mimi proźbę dotyczącą opowiadania. Spraw by Jack zaczęła mówić!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Miód malina! ♥♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♡♥♡♡♡♡♥♡♡♡♡♡♡♥♡♥♡♥♡♥♡♥♡♡♡♡♡♥

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, było warto.
  Świetny rozdział i czekam na kolejny.
  Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie było warto :) Super rozdział ! ! !

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudny rozdział jak każdy <3. Warto jest czekać aż dodasz kolejny post ;) więc czekam na next, pozdrawiam i życzę weny :* 【Madzia】

  OdpowiedzUsuń
 6. nooo cudowny ! ♥ warto było :) czekam na następny ♥

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetny rozdział ❤pewnie że było warto, nie mogę się doczekać następnego (: Życzę dużo, dużo weny (:

  OdpowiedzUsuń
 8. Wow! To jest świetnie i już nie mogę się doczekać następnego rozdziału :* Mam nadzieję, że dopisująca ci wena napiszesz szybko rozdział :)
  Ciekawe, co będzie dalej :* ...

  OdpowiedzUsuń
 9. jeeejjjj sparwdzam dzisiaj tego bloga i z myślą "pewnie nie ma jeszcze rozdział", a tu takie zdziwienie :o
  cudowny rozdział *.* i warto było tyle czekać
  JoannaK.xx

  OdpowiedzUsuń
 10. Przepiękny rozdział, zresztą jak zawsze. <3
  Warto było czekać, naprawdę. :3
  Poozdrawiam i czekam na nexta ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. *-* kocham to opowiadanie!!!! Najlepsze na świecie!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Było warto czekać :) rozdział był świetny :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Naprawdę warto było czekać. Masz wieeeelki talent❤ Ten rozdział jest wzruszający 😢 Twój blog jest jedyny w swoim rodzaju 💕 Czekam z niecierpliwością na następny 💛 Pozdrawiam💋

  OdpowiedzUsuń
 14. Wow super ;) niespodziewalam sie a tu prosze ;)
  Mam.nadzieje ze uregulujesz dodawanie rodziałow ;) czekam na kolejny , świetnie Ci idzie ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Och no jasne ze bylo warto :) biedna Jackie musiala sie niezle wystraszyc tym snem,jestem ciekawa jak im pójdzie ten wyjazd, jak to sie skonczy, dobrze czy zle, mam nadzieje ze dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super rozdzial. Ciesze sie ze udalo mi sie cierpliwie poczekac choc przyznam bylo.ciezko. mam nadzieje ze Jack w koncu cos powie. Kinia ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten Blog zdecydowanie nie jest podobng do innych. Jest taki straszny i romantyczny zarazem. Taki trochę psychiczny tak jak ja. Wspaniały. Ale minusem jest to jak rzadko dodajesz rozdziały. Man wrażenie że nie zależy Ci na czytelnikach. Inne autorki blogow dodają nowy rozdział co tydzień lub dwa razy w tygodniu. No ale cóż, mam nadzieję że masz jakiś ważny powód i nie masz czasu. Rozdział super. Pozdrawiam życzę weny i z njecierpliwoscia czekam na next. :-*

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetny ♡♥♡♥ jest na prawdę wspaniały :* czekam na kolejny ♡

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo się cieszę , z tego rozdziału ;)
  Wystraszyłam się , że Jack im jeszcze ucieknie czy coś , ale nie , dobrze się skończyło i się cieszę.

  Czekam na next

  Panna Domka

  OdpowiedzUsuń
 20. świetny :)
  znalazłam tego bloga parę dni temu i przeczytałam już wszystkie rozdziały :)
  czekam na kolejne :)
  pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 21. Najlepsze opowiadanie :D

  OdpowiedzUsuń
 22. Warto czekać tak długo na rozdział bo za każdym razem jest coraz lepszy :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Świetny, czekam na next

  OdpowiedzUsuń
 24. Twoi czytelnicy to chamy, dosłownie ponad 200 obserwujących a komentarzy zaledwie 29, ludzie serio? Wielka szkoda bo blog jest naprawdę wart uwagi i myślę, że w pewnym sensie te komentarze naprawdę ci się należą. I to takie prawdziwe komentarze a nie jakieś marne nie wiadomo co. Ludzie dajcie coś od siebie a nie liczcie na to że co chwilę będą się pojawiać nowe rozdziały. bo jak ja widzę te marne liczby to nie dziwię się, że autorce odechciewa się jej pisać.
  Co do bloga to uważam, że jest fantastyczny, taki niebanalny, nieoczywisty, niepowtarzalny. naprawdę podziwiam za taki pomysł i wielką wyobraźnie. Uwielbiam postać Jack ona jest taka niezwykła. I to zakończenie w tym rozdizale podobało mi się tak bardzo, nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału ale nie, nie naciskam (wszystko w swoim tempie), w każdym razie wato czekać...

  OdpowiedzUsuń
 25. O mój boże on ją musi na prawdę kochać. Widać że mu zależy. Super. Już się nie mogę doczekać nexta. Kocham cię za to opowiadanie. :-*

  OdpowiedzUsuń
 26. Proszę dodaj następny rozdział :-)

  OdpowiedzUsuń
 27. rozdział niesamowityyy!
  jesteś świetna w tym co robisz :)
  dołączam do obserwatorów i liczę na to samo
  http://art-of-killing.blogspot.com/ zapraszam na moje ff z Justinem :) http://www.wattpad.com/story/39500185-art-of-killing - również na wattpadzie :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Kiedy będzie next??????????????????

  OdpowiedzUsuń
 29. Dobra muszę to napisać
  Dziewczyno jesteś genialna ale od ostatniego posta minęło nie wiem 3 miesiące no napisz nam czy będziesz kontynuować bo ja mam dość wchodzenia codziennie na bloga z nadzieją, ze będzie nowy post. I nawet nie wykrecaj się bo mogłaś nam napisać czy przerywasz pisanie
  Sorki za błędy piszę na komórce

  OdpowiedzUsuń
 30. Kiedy do cholery dodasz ten rozdział . Może zastanów się czy na pewno masz na to kurwa czas i chęci a nie robisz nam tylko nadzieję ! . Piszesz naprawdę dobrze i uwielbiam twoje opowiadanie ale wkurwia mnie nie trzymanie się terminów i brak szacunku do czytelników .

  OdpowiedzUsuń
 31. Sorry ale zgadzam się się z górą

  OdpowiedzUsuń
 32. Wczoraj w nocy znalazłam tego bloga i będę szczera. Zakochałam się.
  Piszesz świetnie i naprawdę lekko się to czyta, choć wszystko spowite jest mgiełką tajemniczości.
  Od kilku miesięcy nie dodałaś jednak rozdziału i jestem zwyczajnie ciekawa, czy będziesz je kontynuować? Proszę odpisz, wiem, że nie tylko mnie to ciekawi.
  Pozdrawiam i życzę weny xx

  OdpowiedzUsuń
 33. minęły już ponad 4 miesiące od ostatniego wpisu, więc błagam zlituj się nad nami i napisz cokolwiek, czy będziesz kontynuować, czy musimy czekać.. c o k o l w i e k !! naprawdę kocham to opowiadanie, jest niebanalne i niesamowicie oryginalne i wiem, że warto czekać, ale nie należę do tych cierpliwych, więc proszę napisz, czy wszystko ok ;) xx

  OdpowiedzUsuń