FabułaJack jako dziesięcioletnie dziecko była świadkiem brutalnego morderstwa w wyniku, którego zginęli jej rodzice. Od tej pory dziewczyna nie wypowiedziała ani jednego słowa oraz wykazywała niepokojące objawy choroby psychicznej. Lekarze nie byli wstanie zatrzymać tego procesu. Przygarnęła ją babcia, troszcząc się o wnuczkę jak najlepiej mogła, mimo to stan psychiczny Jack pogarszał się z miesiąca na miesiąc i rok później oprócz mutyzmu*  wykazywała zanik inicjatywy* oraz wycofanie się z życia rodzinnego i społecznego*. Kiedy miała osiemnaście lat zmarła jej dotychczasowa opiekunka, więc psychiatra poradził, aby zamieszkała z osobą, z którą miała najlepszy kontakt przed tragicznym wydarzeniem. Josh, kuzyn Jack, zgodził się bez wahania przyjąć  ją pod swój dach mając w pamięci ich przyjaźń  sprzed lat. Przepełniony nadzieją każdego dnia usiłował nawiązać kontakt z chorą, jednak bez żadnych widocznych efektów. Marzył by móc jak dawniej porozmawiać o wszystkim z jedyną przyjaciółką. Jednak nie był w stanie zajmować się nią przez cały czas. Miał pracę. Grał na perkusji dla zespołu One Direction. Pewnego dnia zaprasza jednego z członków boysbandu do domu.  Zayn zjawia się w mieszkaniu, nie wiedząc, że ta wizyta odmieni jego dotychczasowe życie. Postanawia PRZERWAĆ MILECZENIE.

_____________________
* Mutyzm - uporczywe milczenie przy nieuszkodzonych ośrodkach mózgowych mowy. Oddziaływują na to stres lub bolesne przeżycia .
**  Zanik inicjatywy – blisko związany z wycofaniem, powodujący zubożenie aktywnych zachowań dotychczas charakteryzujących daną osobę. Chorzy wymagają nakłaniania i pokierowania nimi nierzadko w podstawowych czynnościach życiowych.
***  Wycofywanie się z życia rodzinnego i społecznego (izolowanie się od otoczenia, brak zainteresowania sprawami, które dotychczas były istotne).